Сучасний український ринок кіновиробництва, маючи величезний потенціал зростання і величезну затребуваність, не розвивається тими темпами, якими міг би розвиватися при наявності більш сприятливого середовища. Гроші, отримані в результаті розвитку цієї галузі, могли б бути інвестовані в розвиток економіки, створення якісного контенту або робочих місць в цій галузі. На жаль, ринок кіновиробництва в Україні переживає значні втрати у зв'язку з наявністю піратського сегмента в даній галузі.
ПРО ЗАКОН

Важливо відзначити, що Україна є учасником всіх міжнародних договорів у сфері авторського права і суміжних прав, зокрема Бернської конвенції, Римської конвенції, Угоди TRIPS, а також різних угод про асоціацію з ЄС.

Найбільш дієва і відпрацьована міжнародна практика по боротьбі з піратством в розвинених країнах - законодавча система Сповіщення і видалення матеріалів (Notice and take down). На сьогоднішній день в Україні ініційований такий законопроект, метою якого є захист правовласників, а також подолання негативних наслідків піратства в Інтернеті, Законопроект 3081д також передбачає систему Notice and take down, яка передбачає, щоб інтернет-провайдери після отримання повідомлення від власників авторських прав або їх агентів, діяли оперативно, щоб видалити матеріал, який нібито порушив авторські права.

Крім того, рекламодавці можуть не володіти інформацією, чи є сайт добросовісним учасником ринку або ж до такого сайту систематично надходять претензії правовласників щодо правомірності розміщення контенту. У цьому відношенні тільки правовласники можуть підтвердити правомірність розміщення контенту на певному сайті або ідентифікувати сайт як суб'єкта, до якого правовласники мають претензії у зв'язку з порушенням прав інтелектуальної власності.
Петро Чернишов: «Як боротись з піратством»
24 березня 2016
З порушенням прав інтелектуальної власності в нас борються роками, а результатів обмаль. І ось чому.

Питання про боротьбу з порушеннями права інтелектуальної власності піднімається в Україні вже багато років, проте ситуація істотно не змінюється: на місці одних піратських ресурсів виникають інші, а громадяни, як і раніше, не готові платити за легальний контент.

Причин тому декілька: як недосконалість законодавства, так і високі ліцензійні відрахування, і нерозуміння специфіки локального ринку міжнародними правовласниками.

Петро Чернишов
Президент компанії Київстар
Ігор Сторчак: «Як боротись з піратством»
6 квітня 2016

Ігор Сторчак
Директор FILM.UA Distribution
Інтернет - одне з явищ, яке найбільш сильно змінює світ кіно.

Ми давно і багато займаємося цією областю і не з чуток знаємо про піратство, вважаємо, що такий термін не дуже пасує до цього виду діяльності, адже крадіжку правильніше називати "крадіжкою".

Крадіжка контенту, як і крадіжка будь-якого іншого продукту звужує можливості того, хто цей продукт виробляє. Для того, щоб виробляти більше, дорожче, видовищніше, щоб залучати відомих акторів, сценаристів, режисерів потрібні стабільні і передбачувані доходи. Для того, щоб розвивався ринок інтернет-реклами, росли можливості онлайн-кінотеатрів, знімалися серіали для інтернет-аудиторії, необхідні прозорі і зрозумілі відносини між учасниками цього ринку: глядачами, рекламодавцями, агрегаторами, виробниками та продавцями. А для цього необхідно побороти злодійство, інакше вся схема не працює.
Made on
Tilda